WooCommerce Quantity Manager 2.4.2 - en to nl-NL translation catalogue (170 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Quantity Manager
nl-NL: WooCommerce Hoeveelheden Beheerder

note: Description of the plugin
en: Control your product quantities by adding minimum and maximum quantity rules, step values, default quantities, and more.
nl-NL: Beheer uw producthoeveelheden door minimale en maximale hoeveelheidregels, stapwaarden, standaardhoeveelheden en meer toe te voegen.

en: [View page]
nl-NL: [Bekijk pagina]

en: Size
nl-NL: Grootte

en: Documentation
nl-NL: Documentatie

en: Support
nl-NL: Ondersteuning

en: Settings
nl-NL: Instellingen

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
nl-NL: Bekijk de documentatie van %s

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
nl-NL: Activeer %1$syour license key%2$s om updates mogelijk te maken.

en: Auto-updates unavailable.
nl-NL: Automatische updates niet beschikbaar.

en: License key successfully activated.
nl-NL: Licentiesleutel succesvol geactiveerd.

en: There was an error activating your license key.
nl-NL: Er was een fout bij het activeren van uw licentiesleutel.

en: License key successfully deactivated.
nl-NL: Licentiesleutel succesvol gedeactiveerd.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
nl-NL: Er was een fout bij het deactiveren van uw licentiesleutel, probeer het opnieuw.

en: The license key looks good!
nl-NL: De licentiesleutel ziet er goed uit!

en: There's a problem with your license key.
nl-NL: Er is een probleem met uw licentiesleutel.

en: License key
nl-NL: Licentiesleutel

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
nl-NL: De licentiesleutel is opgenomen in uw orderbevestiging e-mail.

en: License Key
nl-NL: Licentiesleutel

en: Check
nl-NL: Controleren

en: Activate
nl-NL: Activeren

en: Deactivate
nl-NL: Deactiveren

en: License key deactivated.
nl-NL: Licentiesleutel gedeactiveerd.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
nl-NL: Bedankt voor het installeren van %1$s. Om te beginnen, %2$s voer uw licentiesleutel in%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
nl-NL: Uw licentiesleutel voor %1$s is verlopen. %2$sKlik hier om te verlengen met 20%% korting%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
nl-NL: U heeft geen geldige licentie voor %1$s. %2$sKoop een nieuwe licentiesleutel%3$s om het plugin te blijven gebruiken.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
nl-NL: %1$s - uw site is verhuisd naar een nieuw domein. %2$sHeractiveer uw licentiesleutel%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
nl-NL: Er is een fout opgetreden, probeer het opnieuw.

en: Your license key is active.
nl-NL: Uw licentiesleutel is actief.

en: Please enter your license key.
nl-NL: Voer uw licentiesleutel in.

en: Your license key is invalid.
nl-NL: Uw licentiesleutel is ongeldig.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
nl-NL: Ongeldige licentiesleutel - controleer uw orderbevestiging e-mail of %1$sAccount%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
nl-NL: Er is geen URL opgegeven voor activatie, neem contact op met de ondersteuning.

en: License key mismatch, please contact support.
nl-NL: Licentiesleutel komt niet overeen, neem contact op met de ondersteuning.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
nl-NL: Deze licentie is voor een gebundeld product en kan niet worden geactiveerd.

en: Your license key is not valid for this plugin.
nl-NL: Uw licentiesleutel is niet geldig voor deze plugin.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
nl-NL[0]: %s site actief
nl-NL[1]: %s sites actief

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
nl-NL: Uw licentiesleutel heeft zijn activatielimiet bereikt (%s).

en: Read more
nl-NL: Lees meer

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
nl-NL: Uw licentiesleutel is verlopen op %s.

en: Renew now for 20% discount.
nl-NL: Verleng nu met 20% korting.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
nl-NL: Uw licentiesleutel is niet actief. Gelieve opnieuw te activeren of de instellingen op te slaan.

en: Your license key has expired.
nl-NL: Uw licentiesleutel is verlopen.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
nl-NL: Uw licentiesleutel is uitgeschakeld. Gelieve %1$spurchase een nieuwe licentiesleutel%2$s om de plugin te blijven gebruiken.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
nl-NL: %1$s vereist PHP %2$s of hoger. Gelieve de PHP-versie die door uw webserver wordt gebruikt bij te werken.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
nl-NL: %1$s vereist WordPress %2$s of hoger. Gelieve uw WordPress-installatie bij te werken.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
nl-NL: %1$s vereist WordPress %4$s of hoger. Gelieve %2$supdate%3$s uw WordPress-installatie.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
nl-NL: %1$s vereist WooCommerce om geïnstalleerd en actief te zijn.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
nl-NL: %1$s vereist %2$s om geïnstalleerd en actief te zijn.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
nl-NL: %1$s vereist WooCommerce %2$s of hoger. Gelieve eerst uw WooCommerce-installatie bij te werken.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
nl-NL: %1$s vereist %2$s %3$s of hoger. Gelieve %4$s uw WooCommerce-installatie eerst.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
nl-NL: %1$s vereist Easy Digital Downloads om geïnstalleerd en actief te zijn.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
nl-NL: %1$s kon zijn eerste activatie niet voltooien omdat de volgende fout is opgetreden:<br>%2$s

en: %1$s database update required
nl-NL: %1$s database-update vereist

en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
nl-NL: <p>%1$s is bijgewerkt! Om alles soepel te laten verlopen, moeten we uw database bijwerken naar de nieuwste versie. Het database-updateproces loopt op de achtergrond en kan even duren, dus wees alstublieft geduldig.</p>

en: %1$s database update
nl-NL: %1$s database-update

en: <p>%1$s is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.</p>
nl-NL: <p>%1$s is de database op de achtergrond aan het bijwerken. Het proces van de database-update kan even duren, dus wees alstublieft geduldig.</p>

en: %1$s database update done
nl-NL: %1$s database-update voltooid

en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
nl-NL: <p>%1$s database-update is compleet. Bedankt voor het updaten naar de nieuwste versie!</p>

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
nl-NL: Kan geen verbinding maken met het bestandssysteem. Bevestig alstublieft uw referenties.

en: You don't have permission to activate the plugin.
nl-NL: U heeft geen toestemming om de plugin te activeren.

en: Could not find the appropriate step.
nl-NL: Kon de juiste stap niet vinden.

en: Please enter a license key.
nl-NL: Voer alstublieft een licentiesleutel in.

en: Invalid action requested.
nl-NL: Ongeldig verzoek om actie.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
nl-NL: %s installatie-wizard

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
nl-NL: Waarschuwing: Dit zal uw bestaande instellingen voor %s overschrijven. Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: Setup wizard
nl-NL: Installatiewizard

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
nl-NL: Als u opnieuw toegang wilt krijgen tot de installatiewizard, klik dan op de knop hieronder.

en: More
nl-NL: Meer

en: Extra features
nl-NL: Extra functies

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
nl-NL: Verbeter uw site met deze fantastische plugins van Barn2.

en: Ready
nl-NL: Klaar

en: Setup Complete
nl-NL: Installatie Voltooid

en: Welcome
nl-NL: Welkom

en: Select an option
nl-NL: Selecteer een optie

en: You cannot have a minimum value greater than your maximum value.
nl-NL: Je kunt geen minimumwaarde groter hebben dan je maximumwaarde.

en: You cannot have a maximum value less than your minimum value.
nl-NL: Je kunt geen maximumwaarde lager hebben dan je minimumwaarde.

en: Quantity rules
nl-NL: Hoeveelheidsregels

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of items that can be purchased from the category. This can be overridden for specific products or variations.
nl-NL: Voer een geheel getal in om een minimum- en/of maximumaantal artikelen in te stellen dat uit de categorie kan worden gekocht. Dit kan worden overschreven voor specifieke producten of variaties.

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Value rules (%s)
nl-NL: Waarde regels (%s)

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value that can be purchased from the category. This can be overridden for specific products or variations.
nl-NL: Voer een prijs in zonder het valuta-symbool (bijv. 10 of 15,99) om een minimum- en/of maximumwaarde in te stellen die uit de categorie kan worden gekocht. Dit kan worden overschreven voor specifieke producten of variaties.

en: Default quantity
nl-NL: Standaardhoeveelheid

en: Enter a whole number to force customers to purchase from the category in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must select multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order. This can be overridden for specific products or variations.
nl-NL: Voer een geheel getal in om klanten te dwingen artikelen uit de categorie in specifieke stappen aan te schaffen. Als je bijvoorbeeld 5 invoert, moeten klanten veelvouden van 5, 10, 15, enz. selecteren voordat ze hun bestelling kunnen afronden. Dit kan worden overschreven voor specifieke producten of variaties.

en: Enter a whole number to force customers to purchase from the category in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add items from the category in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order. This can be overridden for specific products or variations.
nl-NL: Voer een geheel getal in om klanten te dwingen artikelen uit de categorie in specifieke stappen aan te schaffen. Als je bijvoorbeeld 5 invoert, moeten klanten artikelen uit de categorie in veelvouden van 5, 10, 15, enz. toevoegen voordat ze hun bestelling kunnen afronden. Dit kan worden overschreven voor specifieke producten of variaties.

en: Quantity step values
nl-NL: Waarden stapgrootte

en: Override the global user roles.
nl-NL: Overschrijf de globale gebruikersrollen.

en: User roles
nl-NL: Gebruikersrollen

en: Override global settings
nl-NL: Overschrijf globale instellingen

en: Selece the roles
nl-NL: Selecteer de rollen

en: Quantity step cannot be less than 1.
nl-NL: De stapgrootte kan niet kleiner zijn dan 1.

en: Minimum quantity cannot be less than 0.
nl-NL: De minimumhoeveelheid kan niet lager zijn dan 0.

en: Maximum quantity cannot be less than 1.
nl-NL: De maximumhoeveelheid kan niet lager zijn dan 1.

en: Minimum value cannot be less than 0.
nl-NL: De minimumwaarde kan niet lager zijn dan 0.

en: Maximum value cannot be less than 1.
nl-NL: De maximumwaarde kan niet lager zijn dan 1.

en: Default quantity cannot be less than 0.
nl-NL: De standaardhoeveelheid kan niet lager zijn dan 0.

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of the product that can be purchased.
nl-NL: Voer een geheel getal in om een minimum en/of maximum aantal van het product in te stellen dat kan worden gekocht.

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value of the product that can be purchased.
nl-NL: Voer een prijs in zonder het valutasymbool (bijv. 10 of 15,99) om een minimum en/of maximum waarde van het product in te stellen dat kan worden gekocht.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must select multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order.
nl-NL: Voer een geheel getal in om klanten te dwingen in specifieke stappen te kopen. Bijvoorbeeld, als u 5 invoert, moeten klanten veelvouden van 5, 10, 15, enz. selecteren voordat ze hun bestelling kunnen afronden.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add the product in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order
nl-NL: Voer een geheel getal in om klanten te dwingen in specifieke stappen te kopen. Bijvoorbeeld, als u 5 invoert, moeten klanten het product in veelvouden van 5, 10, 15, enz. toevoegen voordat ze hun bestelling kunnen afronden

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of the variation that can be purchased.
nl-NL: Voer een geheel getal in om een minimum en/of maximum aantal van de variatie in te stellen dat kan worden gekocht.

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value of the variation that can be purchased.
nl-NL: Voer een prijs in zonder het valutasymbool (bijv. 10 of 15,99) om een minimum en/of maximum waarde van de variatie in te stellen dat kan worden gekocht.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add the variation in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order.
nl-NL: Voer een geheel getal in om klanten te dwingen de variatie in specifieke stappen te kopen. Bijvoorbeeld, als u 5 invoert, moeten klanten de variatie in veelvouden van 5, 10, 15, enz. toevoegen voordat ze hun bestelling kunnen afronden.

en: This can be overridden for specific variations.
nl-NL: Dit kan worden overschreven voor specifieke variaties.

en: Quantity manager
nl-NL: Hoeveelheidsbeheerder

en: Quantity Manager
nl-NL: Hoeveelheidsbeheerder

en: The following options control the WooCommerce Quantity Manager extension.
nl-NL: De volgende opties regelen de WooCommerce Hoeveelheidsbeheerder-extensie.

en: Order quantity rules
nl-NL: Regels voor bestelhoeveelheid

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of items that can be purchased in the entire cart. This can be overridden for specific categories, products or variations.
nl-NL: Voer een geheel getal in om een minimum en/of maximum aantal artikelen in te stellen dat in het geheel van de winkelwagentje kan worden gekocht. Dit kan worden overschreven voor specifieke categorieën, producten of variaties.

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Order value rules (%s)
nl-NL: Regels voor orderwaarde (%s)

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value for the entire cart. This can be overridden for specific categories, products or variations.
nl-NL: Voer een prijs in zonder het valutasymbool (bijv. 10 of 15,99) om een minimum en/of maximum waarde voor het gehele winkelwagentje in te stellen. Dit kan worden overschreven voor specifieke categorieën, producten of variaties.

en: Global default quantity
nl-NL: Globale standaardhoeveelheid

en: Choose a default quantity for all your products. You can override this for individual categories/products.
nl-NL: Kies een standaardhoeveelheid voor al uw producten. U kunt dit voor individuele categorieën/producten overschrijven.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. For example, if you enter 5 then this will force quantity groupings of 5, 10, 15, 20, etc. This can be overridden for specific categories, products or variations.
nl-NL: Voer een geheel getal in om klanten te dwingen in specifieke hoeveelheidsstappen te kopen. Bijvoorbeeld, als u 5 invoert, dan dwingt dit hoeveelheidsgroepen van 5, 10, 15, 20, enz. Dit kan worden overschreven voor specifieke categorieën, producten of variaties.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. For example, if you enter 5 then each product can only be bought in a quantity of 5, 10, 15, 20, etc. This can be overridden for specific categories, products or variations.
nl-NL: Voer een geheel getal in om klanten te dwingen in specifieke hoeveelheidsstappen te kopen. Bijvoorbeeld, als u 5 invoert, kan elk product alleen worden gekocht in een hoeveelheid van 5, 10, 15, 20, enz. Dit kan worden overschreven voor specifieke categorieën, producten of variaties.

en: Step value calculation
nl-NL: Stap waarde berekening

en: Individual products/variations
nl-NL: Individuele producten/variaties

en: Share across multiple products
nl-NL: Delen over meerdere producten

en: Choose whether to enforce the quantity step value individually for each product/variation, or to share it so that customers can combine multiple products to meet the required step value.
nl-NL: Kies of je de hoeveelheid stapwaarde afzonderlijk voor elk product/variatie wilt afdwingen, of dat je deze wilt delen zodat klanten meerdere producten kunnen combineren om aan de vereiste stapwaarde te voldoen.

en: Everyone
nl-NL: Iedereen

en: Selected roles
nl-NL: Geselecteerde rollen

en: Do you want to show this to all users?
nl-NL: Wil je dit aan alle gebruikers tonen?

en: Select roles&hellip;
nl-NL: Selecteer rollen&hellip;

en: Select which roles the quantity rules will apply to. This will affect all your quantity rules, including those for individual categories, products and variations.
nl-NL: Selecteer op welke rollen de hoeveelheid regels van toepassing zijn. Dit heeft invloed op al je hoeveelheid regels, inclusief die voor individuele categorieën, producten en variaties.

note: translators: %1: Product categories admin page link %2: Products admin page link
en: Congratulations, you have finished setting up the plugin! Your global quantity rules will start working straight away. You can also add quantity rules for specific %1$s and %2$s.
nl-NL: Gefeliciteerd, je hebt de plugin configuratie voltooid! Je globale hoeveelheid regels beginnen onmiddellijk te werken. Je kunt ook hoeveelheid regels toevoegen voor specifieke %1$s en %2$s.

en: categories
nl-NL: categorieën

note: translators: Unit string for global rules
en: products
nl-NL: producten

en: Start adding quantity rules in no time.
nl-NL: Begin direct met het toevoegen van hoeveelheid regels.

en: Use this setup wizard to add some global quantity rules to your store. You can change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard. You can also set quantity rules for specific categories and products.
nl-NL: Gebruik deze installatie wizard om enkele globale hoeveelheid regels aan je winkel toe te voegen. Je kunt deze opties later wijzigen op de plugin instellingenpagina of door de installatie wizard opnieuw te starten. Je kunt ook hoeveelheid regels instellen voor specifieke categorieën en producten.

en: Cart Rules
nl-NL: Winkelwagentabellen

en: Do you want to set minimum or maximum quantity rules for the entire cart?
nl-NL: Wil je minimum of maximum hoeveelheid regels voor het hele winkelwagentje instellen?

en: Order Quantity Rules
nl-NL: Bestelhoeveelheid regels

en: Invalid quantity rules provided.
nl-NL: Ongeldige hoeveelheidregels opgegeven.

en: Invalid value rules provided.
nl-NL: Ongeldige waarde regels opgegeven.

en: Defaults & Step Values
nl-NL: Standaarden & Stapwaarden

en: You can also set a default quantity value and force customers to buy in specific quantity increments.
nl-NL: U kunt ook een standaard hoeveelheidwaarde instellen en klanten dwingen om in specifieke hoeveelheidsstappen te kopen.

en: Quantity Defaults & Step Values
nl-NL: Hoeveelheid Standaarden & Stapwaarden

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. This can be overridden for specific categories, products or variations.
nl-NL: Voer een geheel getal in om klanten te dwingen in specifieke hoeveelheidsstappen te kopen. Dit kan worden overschreven voor specifieke categorieën, producten of variaties.

en: Please enter a whole number for the default quantity.
nl-NL: Voer een geheel getal in voor de standaard hoeveelheid.

en: Please enter a whole number for the quantity step
nl-NL: Voer een geheel getal in voor de hoeveelheid stap

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
nl-NL: Verbeter uw winkel met deze fantastische plugins van Barn2.

note: translators: 2: Global cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. between $1 and $5
en: Your cart total must be %2$s before you can complete your order.
nl-NL: Uw totaal in de winkelwagentje moet %2$s zijn voordat u uw bestelling kunt afronden.

note: translators: 2: Global cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 products'
en: Your cart must contain %2$s before you can complete your order.
nl-NL: Uw winkelwagentje moet %2$s bevatten voordat u uw bestelling kunt afronden.

note: translators: 1: Product name 2: Quantity step translators: 1: Product name 2: The quantity step translators: 1: Product name 2: Quantity step rule value
en: The quantity of &quot;%1$s&quot; must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
nl-NL: De hoeveelheid van &quot;%1$s&quot; moet een veelvoud van %2$s zijn voordat u uw bestelling kunt afronden.

note: translators: 2: Quantity step
en: The quantity in your cart must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
nl-NL: De hoeveelheid in uw winkelwagentje moet een veelvoud van %2$s zijn voordat u uw bestelling kunt afronden.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. between $1 and $5
en: Your total spend from the &quot;%1$s&quot; category must be %2$s before you can complete your order.
nl-NL: Uw totale besteding vanuit de &quot;%1$s&quot; categorie moet %2$s zijn voordat u uw bestelling kunt afronden.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 items' or 'more than 4 items'
en: Your cart must contain %2$s from the &quot;%1$s&quot; category before you can complete your order.
nl-NL: Uw winkelwagentje moet %2$s bevatten vanuit de &quot;%1$s&quot; categorie voordat u uw bestelling kunt afronden.

note: translators: 1: Category name 2: Quantity step
en: The quantity of the &quot;%1$s&quot; category must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
nl-NL: De hoeveelheid van de &quot;%1$s&quot; categorie moet een veelvoud van %2$s zijn voordat u uw bestelling kunt afronden.

note: translators: 1: Product name 2: Product cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between $100 and $500' or 'more than $100'
en: You must spend %2$s on &quot;%1$s&quot; before you can complete your order.
nl-NL: U moet %2$s besteden aan &quot;%1$s&quot; voordat u uw bestelling kunt afronden.

note: translators: 1: Product name 2: Product cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 units' or 'less than 3 units'
en: Your cart must contain %2$s of &quot;%1$s&quot; before you can complete your order.
nl-NL: Uw winkelwagentje moet %2$s van &quot;%1$s&quot; bevatten voordat u uw bestelling kunt afronden.

note: translators: 2: Global cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the cart value must be less than %2$s.
nl-NL: U kunt &quot;%3$s&quot; niet toevoegen omdat de waarde van het winkelwagentje minder dan %2$s moet zijn.

note: translators: 2: Global cart max quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the cart has a maximum quantity of %2$s.
nl-NL: U kunt &quot;%3$s&quot; niet toevoegen omdat het winkelwagentje een maximale hoeveelheid van %2$s heeft.

note: translators: 2: Quantity step rule value 3: Product name
en: &quot;%3$s&quot; must be added in multiples of %2$s.
nl-NL: &quot;%3$s&quot; moet in veelvouden van %2$s worden toegevoegd.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the value of items from the %1$s category must be less than %2$s.
nl-NL: U kunt &quot;%3$s&quot; niet toevoegen omdat de waarde van artikelen uit de %1$s categorie minder dan %2$s moet zijn.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because your cart cannot contain more than %2$s products from the %1$s category.
nl-NL: U kunt &quot;%3$s&quot; niet toevoegen omdat uw winkelwagentje niet meer dan %2$s producten uit de %1$s categorie kan bevatten.

note: translators: 2: Product cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because it has a maximum value of %2$s.
nl-NL: U kunt &quot;%3$s&quot; niet toevoegen omdat het een maximumwaarde van %2$s heeft.

note: translators: 2: Product cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because it has a maximum quantity of %2$s.
nl-NL: U kunt &quot;%3$s&quot; niet toevoegen omdat het een maximumhoeveelheid van %2$s heeft.

note: translators: 1: Variable product name 2: Product cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because &quot;%1$s&quot; has a maximum value of %2$s.
nl-NL: U kunt &quot;%3$s&quot; niet toevoegen omdat &quot;%1$s&quot; een maximumwaarde van %2$s heeft.

note: translators: 1: Variable product name 2: Product cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because &quot;%1$s&quot; has a maximum quantity of %2$s.
nl-NL: U kunt &quot;%3$s&quot; niet toevoegen omdat &quot;%1$s&quot; een maximumhoeveelheid van %2$s heeft.

note: translators: 1: Variable product name 2: Quantity step rule value
en: &quot;%1$s&quot; must be added in multiples of %2$s.
nl-NL: &quot;%1$s&quot; moet in veelvouden van %2$s worden toegevoegd.

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Min Amount 3: Max Amount
en: between %1$s%2$s and %1$s%3$s
nl-NL: tussen %1$s%2$s en %1$s%3$s

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Max Amount
en: %1$s%2$s or less
nl-NL: %1$s%2$s of minder

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Min Amount
en: at least %1$s%2$s
nl-NL: ten minste %1$s%2$s

note: translators: 1: Min Amount 2: Max Amount 3: Unit string, seperately translatable
en: between %1$s and %2$s %3$s
nl-NL: tussen %1$s en %2$s %3$s

note: translators: 1: Max Amount 2: Unit string, seperately translatable
en: %1$s %2$s or less
nl-NL: %1$s %2$s of minder

note: translators: 1: Min Amount 2: Unit string, seperately translatable
en: at least %1$s %2$s
nl-NL: ten minste %1$s %2$s

note: translators: Unit string for category rules
en: items
nl-NL: artikelen

note: translators: Unit string for product simple rules translators: Unit string for product variable rules translators: Unit string for product variation rules
en: units
nl-NL: eenheden

en: Invalid type provided for quantity key request.
nl-NL: Ongeldig type opgegeven voor aanvraag van hoeveelheid sleutel.

en: Invalid context provided for quantity key request.
nl-NL: Ongeldige context opgegeven voor aanvraag van hoeveelheid sleutel.

en: Guest
nl-NL: Gast
