WooCommerce Quantity Manager 2.4.2 - en to ja translation catalogue (176 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Quantity Manager
ja: WooCommerce数量管理者

note: Description of the plugin
en: Control your product quantities by adding minimum and maximum quantity rules, step values, default quantities, and more.
ja: 最小および最大数量ルール、ステップ値、デフォルト数量などを追加して、製品の数量を管理します。

note: Author of the plugin
en: Barn2 Plugins
ja: Barn2プラグイン

en: [View page]
ja: [ページを見る]

en: Size
ja: サイズ

en: Documentation
ja: ドキュメント

en: Support
ja: サポート

en: Settings
ja: 設定

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
ja: %sのドキュメントを見る

en: Docs
ja: ドキュメント

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
ja: 更新を有効にするには、%1$syour license key%2$sをアクティブ化してください。

en: Auto-updates unavailable.
ja: 自動更新は利用できません。

en: License key successfully activated.
ja: ライセンスキーが正常にアクティブ化されました。

en: There was an error activating your license key.
ja: ライセンスキーのアクティブ化中にエラーが発生しました。

en: License key successfully deactivated.
ja: ライセンスキーが正常に無効化されました。

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
ja: ライセンスキーの無効化中にエラーが発生しました。もう一度お試しください。

en: The license key looks good!
ja: ライセンスキーは正常です！

en: There's a problem with your license key.
ja: ライセンスキーに問題があります。

en: License key
ja: ライセンスキー

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
ja: ライセンスキーは、ご注文確認メールに含まれています。

en: License Key
ja: ライセンスキー

en: Check
ja: 確認

en: Activate
ja: 有効化

en: Deactivate
ja: 無効化

en: License key deactivated.
ja: ライセンスキーが無効化されました。

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
ja: %1$sをインストールしていただきありがとうございます。始めるには、%2$sライセンスキーを入力してください%3$s。

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
ja: %1$sのライセンスキーは期限切れです。%2$sこちらをクリックして20%%割引で更新してください%3$s。

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
ja: %1$sの有効なライセンスがありません。プラグインを引き続き使用するには、%2$s新しいライセンスキーを購入してください%3$s。

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
ja: %1$s - あなたのサイトは新しいドメインに移動しました。%2$sライセンスキーを再有効化してください%3$s。

en: An error has occurred, please try again.
ja: エラーが発生しました。もう一度お試しください。

en: Your license key is active.
ja: ライセンスキーは有効です。

en: Please enter your license key.
ja: ライセンスキーを入力してください。

en: Your license key is invalid.
ja: ライセンスキーが無効です。

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
ja: 無効なライセンスキー - ご注文確認メールまたは%1$sアカウント%2$sを確認してください。

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
ja: 有効化のためのURLが提供されていません。サポートにお問い合わせください。

en: License key mismatch, please contact support.
ja: ライセンスキーが一致しません。サポートにお問い合わせください。

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
ja: このライセンスはバンドル製品用であり、有効化できません。

en: Your license key is not valid for this plugin.
ja: あなたのライセンスキーはこのプラグインには有効ではありません。

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
ja[0]: %s サイトがアクティブです

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
ja: ライセンスキーはアクティベーション制限に達しました (%s)。

en: Read more
ja: もっと読む

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
ja: ライセンスキーは %s に expired しました。

en: Renew now for 20% discount.
ja: 今すぐ 20% 割引で更新してください。

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
ja: ライセンスキーはアクティブではありません。再アクティブ化するか、設定を保存してください。

en: Your license key has expired.
ja: ライセンスキーは期限切れです。

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
ja: ライセンスキーは無効になっています。続行するには %1$spurchase a new license key%2$s をしてください。

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
ja: %1$s は PHP %2$s 以上が必要です。ウェブサーバーで使用されている PHP バージョンを更新してください。

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
ja: %1$s は WordPress %2$s 以上が必要です。WordPress のインストールを更新してください。

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
ja: %1$s は WordPress %4$s 以上が必要です。%2$supdate%3$s あなたの WordPress のインストールをしてください。

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
ja: %1$s は WooCommerce がインストールされていてアクティブである必要があります。

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
ja: %1$s は %2$s がインストールされていてアクティブである必要があります。%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
ja: %1$s は WooCommerce %2$s 以上が必要です。最初に WooCommerce 設定を更新してください。

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
ja: %1$s は %2$s %3$s 以上が必要です。最初に %4$s WooCommerce 設定をしてください。

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
ja: %1$s は Easy Digital Downloads がインストールされていてアクティブである必要があります。

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
ja: %1$s は次のエラーが発生したため、最初のアクティベーションを完了できませんでした:<br>%2$s

en: %1$s database update required
ja: %1$s データベースの更新が必要です

en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
ja: <p>%1$s が更新されました！物事をスムーズに運ぶために、データベースを最新バージョンに更新する必要があります。データベースの更新プロセスはバックグラウンドで実行され、少し時間がかかる場合がありますので、しばらくお待ちください。</p>

en: %1$s database update
ja: %1$s データベースの更新

en: <p>%1$s is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.</p>
ja: <p>%1$s はバックグラウンドでデータベースを更新しています。データベースの更新プロセスには少し時間がかかる場合があるため、しばらくお待ちください。</p>

en: %1$s database update done
ja: %1$s データベースの更新完了

en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
ja: <p>%1$s データベースの更新が完了しました。最新バージョンに更新していただきありがとうございます！</p>

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
ja: ファイルシステムに接続できません。資格情報を確認してください。

en: You don't have permission to activate the plugin.
ja: プラグインをアクティブにする権限がありません。

en: Could not find the appropriate step.
ja: 適切なステップが見つかりませんでした。

en: Please enter a license key.
ja: ライセンスキーを入力してください。

en: Invalid action requested.
ja: 無効なアクションが要求されました。

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
ja: %s セットアップウィザード

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
ja: 警告: これにより %s の既存の設定が上書きされます。本当に続行してもよろしいですか？

en: Setup wizard
ja: セットアップウィザード

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
ja: セットアップウィザードに再度アクセスする必要がある場合は、以下のボタンをクリックしてください。

en: More
ja: もっと見る

en: Extra features
ja: 追加機能

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
ja: Barn2 のこれらの素晴らしいプラグインでサイトを強化しましょう。

en: Ready
ja: 準備完了

en: Setup Complete
ja: セットアップ完了

en: Welcome
ja: ようこそ

en: Select an option
ja: オプションを選択してください

en: You cannot have a minimum value greater than your maximum value.
ja: 最小値は最大値より大きくすることはできません。

en: You cannot have a maximum value less than your minimum value.
ja: 最大値は最小値より小さくすることはできません。

en: Quantity rules
ja: 数量ルール

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of items that can be purchased from the category. This can be overridden for specific products or variations.
ja: カテゴリから購入できるアイテムの最小および/または最大数を設定するには、整数を入力してください。これは特定の製品やバリエーションに対して上書きできます。

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Value rules (%s)
ja: 値ルール (%s)

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value that can be purchased from the category. This can be overridden for specific products or variations.
ja: カテゴリから購入できる最小および/または最大値を設定するには、通貨記号なしで価格を入力してください（例：10または15.99）。これは特定の製品やバリエーションに対して上書きできます。

en: Default quantity
ja: デフォルト数量

en: Enter a whole number to force customers to purchase from the category in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must select multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order. This can be overridden for specific products or variations.
ja: 特定の増分でカテゴリから購入するように顧客を強制するには、整数を入力してください。たとえば、5を入力すると、顧客は注文を完了する前に5、10、15などの倍数を選択する必要があります。これは特定の製品やバリエーションに対して上書きできます。

en: Enter a whole number to force customers to purchase from the category in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add items from the category in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order. This can be overridden for specific products or variations.
ja: 特定の増分でカテゴリから購入するように顧客を強制するには、整数を入力してください。たとえば、5を入力すると、顧客は注文を完了する前に5、10、15などの倍数でアイテムを追加する必要があります。これは特定の製品やバリエーションに対して上書きできます。

en: Quantity step values
ja: 数量ステップ値

en: Override the global user roles.
ja: グローバルユーザーロールを上書きします。

en: User roles
ja: ユーザーロール

en: Override global settings
ja: グローバル設定を上書きします

en: Selece the roles
ja: ロールを選択

en: Quantity step cannot be less than 1.
ja: 数量ステップは1未満にすることはできません。

en: Minimum quantity cannot be less than 0.
ja: 最小数量は0未満にすることはできません。

en: Maximum quantity cannot be less than 1.
ja: 最大数量は1未満にすることはできません。

en: Minimum value cannot be less than 0.
ja: 最小値は0未満にすることはできません。

en: Maximum value cannot be less than 1.
ja: 最大値は1未満にすることはできません。

en: Default quantity cannot be less than 0.
ja: デフォルト数量は0未満にすることはできません。

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of the product that can be purchased.
ja: 購入できる商品の最小および/または最大数を設定するために整数を入力してください。

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value of the product that can be purchased.
ja: 購入できる商品の最小および/または最大値を設定するために通貨記号なしの価格を入力してください（例：10または15.99）。

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must select multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order.
ja: 特定の増分で購入を強制するために整数を入力してください。たとえば、5を入力すると、顧客は注文を完了する前に5、10、15などの倍数を選択する必要があります。

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add the product in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order
ja: 特定の増分で購入を強制するために整数を入力してください。たとえば、5を入力すると、顧客は注文を完了する前に5、10、15などの倍数で商品を追加する必要があります

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of the variation that can be purchased.
ja: 購入できるバリエーションの最小および/または最大数を設定するために整数を入力してください。

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value of the variation that can be purchased.
ja: 購入できるバリエーションの最小および/または最大値を設定するために通貨記号なしの価格を入力してください（例：10または15.99）。

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add the variation in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order.
ja: 特定の増分で購入を強制するために整数を入力してください。たとえば、5を入力すると、顧客は注文を完了する前に5、10、15などの倍数でバリエーションを追加する必要があります。

en: This can be overridden for specific variations.
ja: これは特定のバリエーションに対して上書きできます。

en: Quantity manager
ja: 数量管理者

en: Quantity Manager
ja: 数量管理者

en: The following options control the WooCommerce Quantity Manager extension.
ja: 以下のオプションはWooCommerce数量管理者拡張機能を制御します。

en: Order quantity rules
ja: 注文数量ルール

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of items that can be purchased in the entire cart. This can be overridden for specific categories, products or variations.
ja: カート全体で購入できるアイテムの最小および/または最大数を設定するために整数を入力してください。これは特定のカテゴリ、製品、またはバリエーションに対して上書きできます。

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Order value rules (%s)
ja: 注文値ルール (%s)

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value for the entire cart. This can be overridden for specific categories, products or variations.
ja: カート全体の最小および/または最大値を設定するために通貨記号なしの価格を入力してください（例：10または15.99）。これは特定のカテゴリ、製品、またはバリエーションに対して上書きできます。

en: Global default quantity
ja: グローバルデフォルト数量

en: Choose a default quantity for all your products. You can override this for individual categories/products.
ja: すべての製品のデフォルト数量を選択してください。これは個別のカテゴリ/製品に対して上書きできます。

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. For example, if you enter 5 then this will force quantity groupings of 5, 10, 15, 20, etc. This can be overridden for specific categories, products or variations.
ja: 特定の数量の増分で購入を強制するために整数を入力してください。たとえば、5を入力すると、数量は5、10、15、20などのグループに強制されます。これは特定のカテゴリ、製品、またはバリエーションに対して上書きできます。

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. For example, if you enter 5 then each product can only be bought in a quantity of 5, 10, 15, 20, etc. This can be overridden for specific categories, products or variations.
ja: 特定の数量の増分で購入を強制するために整数を入力してください。たとえば、5を入力すると、各製品は数量5、10、15、20などでしか購入できなくなります。これは特定のカテゴリ、製品、またはバリエーションに対して上書きできます。

en: Step value calculation
ja: ステップ値計算

en: Individual products/variations
ja: 個々の製品/バリエーション

en: Share across multiple products
ja: 複数の製品間で共有

en: Choose whether to enforce the quantity step value individually for each product/variation, or to share it so that customers can combine multiple products to meet the required step value.
ja: 各製品/バリエーションに対して数量ステップ値を個別に強制するか、顧客が必要なステップ値を満たすために複数の製品を組み合わせることができるように共有するかを選択します。

en: Everyone
ja: 全員

en: Selected roles
ja: 選択した役割

en: Do you want to show this to all users?
ja: これをすべてのユーザーに表示しますか？

en: Select roles&hellip;
ja: 役割を選択&hellip;

en: Select which roles the quantity rules will apply to. This will affect all your quantity rules, including those for individual categories, products and variations.
ja: 数量ルールが適用される役割を選択します。これは、個々のカテゴリ、製品、およびバリエーションのためのものを含む、すべての数量ルールに影響します。

note: translators: %1: Product categories admin page link %2: Products admin page link
en: Congratulations, you have finished setting up the plugin! Your global quantity rules will start working straight away. You can also add quantity rules for specific %1$s and %2$s.
ja: おめでとうございます！ プラグインの設定が完了しました！ グローバル数量ルールはすぐに機能し始めます。特定の %1$s および %2$s の数量ルールを追加することもできます。

en: categories
ja: カテゴリ

note: translators: Unit string for global rules
en: products
ja: 製品

en: Start adding quantity rules in no time.
ja: すぐに数量ルールを追加し始めましょう。

en: Use this setup wizard to add some global quantity rules to your store. You can change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard. You can also set quantity rules for specific categories and products.
ja: このセットアップウィザードを使用して、ストアにグローバル数量ルールを追加します。これらのオプションは、プラグイン設定ページで後で変更したり、セットアップウィザードを再起動したりできます。特定のカテゴリや製品の数量ルールを設定することもできます。

en: Cart Rules
ja: カートルール

en: Do you want to set minimum or maximum quantity rules for the entire cart?
ja: カート全体に対して最小または最大数量ルールを設定しますか？

en: Order Quantity Rules
ja: 注文数量ルール

en: Minimum
ja: 最小

en: Maximum
ja: 最大

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Minimum (%s)
ja: 最小 (%s)

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Maximum (%s)
ja: 最大 (%s)

en: Invalid quantity rules provided.
ja: 無効な数量ルールが提供されました。

en: Invalid value rules provided.
ja: 無効な値ルールが提供されました。

en: Defaults & Step Values
ja: デフォルト値とステップ値

en: You can also set a default quantity value and force customers to buy in specific quantity increments.
ja: デフォルトの数量値を設定し、顧客に特定の数量の増分で購入させることもできます。

en: Quantity Defaults & Step Values
ja: 数量のデフォルト値とステップ値

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. This can be overridden for specific categories, products or variations.
ja: 特定の数量の増分で購入させるために整数を入力してください。これは特定のカテゴリ、製品、またはバリエーションに対して上書きできます。

en: Please enter a whole number for the default quantity.
ja: デフォルト数量には整数を入力してください。

en: Please enter a whole number for the quantity step
ja: 数量のステップには整数を入力してください

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
ja: Barn2のこれらの素晴らしいプラグインでストアを強化しましょう。

note: translators: 2: Global cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. between $1 and $5
en: Your cart total must be %2$s before you can complete your order.
ja: 注文を完了する前に、カートの合計は%2$sでなければなりません。

note: translators: 2: Global cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 products'
en: Your cart must contain %2$s before you can complete your order.
ja: 注文を完了する前に、カートには%2$sが含まれている必要があります。

note: translators: 1: Product name 2: Quantity step translators: 1: Product name 2: The quantity step translators: 1: Product name 2: Quantity step rule value
en: The quantity of &quot;%1$s&quot; must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
ja: &quot;%1$s&quot;の数量は%2$sの倍数である必要があります。注文を完了する前に。

note: translators: 2: Quantity step
en: The quantity in your cart must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
ja: カートの数量は%2$sの倍数である必要があります。注文を完了する前に。

note: translators: 1: Category name 2: Category cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. between $1 and $5
en: Your total spend from the &quot;%1$s&quot; category must be %2$s before you can complete your order.
ja: &quot;%1$s&quot;カテゴリからの合計支出は%2$sである必要があります。注文を完了する前に。

note: translators: 1: Category name 2: Category cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 items' or 'more than 4 items'
en: Your cart must contain %2$s from the &quot;%1$s&quot; category before you can complete your order.
ja: 注文を完了する前に、カートには&ampl;quot;%1$s&quot;カテゴリから%2$sが含まれている必要があります。

note: translators: 1: Category name 2: Quantity step
en: The quantity of the &quot;%1$s&quot; category must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
ja: &quot;%1$s&quot;カテゴリの数量は%2$sの倍数である必要があります。注文を完了する前に。

note: translators: 1: Product name 2: Product cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between $100 and $500' or 'more than $100'
en: You must spend %2$s on &quot;%1$s&quot; before you can complete your order.
ja: &quot;%1$s&quot;に%2$s以上支出する必要があります。注文を完了する前に。

note: translators: 1: Product name 2: Product cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 units' or 'less than 3 units'
en: Your cart must contain %2$s of &quot;%1$s&quot; before you can complete your order.
ja: カートには&ampl;quot;%1$s&quot;が%2$s含まれている必要があります。注文を完了する前に。

note: translators: 2: Global cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the cart value must be less than %2$s.
ja: カートの値が%2$s未満でなければならないため、&quot;%3$s&quot;を追加することはできません。

note: translators: 2: Global cart max quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the cart has a maximum quantity of %2$s.
ja: カートの最大数量は%2$sであるため、&quot;%3$s&quot;を追加することはできません。

note: translators: 2: Quantity step rule value 3: Product name
en: &quot;%3$s&quot; must be added in multiples of %2$s.
ja: &quot;%3$s&quot;は%2$sの倍数で追加する必要があります。

note: translators: 1: Category name 2: Category cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the value of items from the %1$s category must be less than %2$s.
ja: &quot;%3$s&quot;を追加することはできません。%1$sカテゴリのアイテムの値は%2$s未満である必要があります。

note: translators: 1: Category name 2: Category cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because your cart cannot contain more than %2$s products from the %1$s category.
ja: &quot;%3$s&quot;を追加することはできません。%1$sカテゴリからはカートに%2$s個以上の製品を含めることができません。

note: translators: 2: Product cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because it has a maximum value of %2$s.
ja: &quot;%3$s&quot;を追加することはできません。最大値は%2$sです。

note: translators: 2: Product cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because it has a maximum quantity of %2$s.
ja: &quot;%3$s&quot;を追加することはできません。最大数量は%2$sです。

note: translators: 1: Variable product name 2: Product cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because &quot;%1$s&quot; has a maximum value of %2$s.
ja: &quot;%3$s&quot;を追加することはできません。&quot;%1$s&quot;の最大値は%2$sです。

note: translators: 1: Variable product name 2: Product cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because &quot;%1$s&quot; has a maximum quantity of %2$s.
ja: &quot;%3$s&quot;を追加することはできません。&quot;%1$s&quot;の最大数量は%2$sです。

note: translators: 1: Variable product name 2: Quantity step rule value
en: &quot;%1$s&quot; must be added in multiples of %2$s.
ja: &quot;%1$s&quot;は%2$sの倍数で追加する必要があります。

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Min Amount 3: Max Amount
en: between %1$s%2$s and %1$s%3$s
ja: %1$s%2$sと%1$s%3$sの間

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Max Amount
en: %1$s%2$s or less
ja: %1$s%2$s以下

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Min Amount
en: at least %1$s%2$s
ja: 少なくとも%1$s%2$s

note: translators: 1: Min Amount 2: Max Amount 3: Unit string, seperately translatable
en: between %1$s and %2$s %3$s
ja: %1$sと%2$s %3$sの間

note: translators: 1: Max Amount 2: Unit string, seperately translatable
en: %1$s %2$s or less
ja: %1$s %2$s以下

note: translators: 1: Min Amount 2: Unit string, seperately translatable
en: at least %1$s %2$s
ja: 少なくとも%1$s %2$s

note: translators: Unit string for category rules
en: items
ja: アイテム

note: translators: Unit string for product simple rules translators: Unit string for product variable rules translators: Unit string for product variation rules
en: units
ja: ユニット

en: Invalid type provided for quantity key request.
ja: 数量キーリクエストに無効なタイプが提供されました。

en: Invalid context provided for quantity key request.
ja: 数量キーリクエストに無効なコンテキストが提供されました。

en: Guest
ja: ゲスト
