WooCommerce Quantity Manager 2.4.2 - en to es-ES translation catalogue (174 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Quantity Manager
es-ES: Gestor de Cantidades de WooCommerce

note: Description of the plugin
en: Control your product quantities by adding minimum and maximum quantity rules, step values, default quantities, and more.
es-ES: Controla las cantidades de tus productos añadiendo reglas de cantidad mínima y máxima, valores de paso, cantidades predeterminadas y más.

en: [View page]
es-ES: [Ver página]

en: Size
es-ES: Tamaño

en: Documentation
es-ES: Documentación

en: Support
es-ES: Soporte

en: Settings
es-ES: Ajustes

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
es-ES: Ver documentación de %s

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
es-ES: Activa %1$stus clave de licencia%2$s para habilitar actualizaciones.

en: Auto-updates unavailable.
es-ES: Actualizaciones automáticas no disponibles.

en: License key successfully activated.
es-ES: Clave de licencia activada con éxito.

en: There was an error activating your license key.
es-ES: Hubo un error al activar tu clave de licencia.

en: License key successfully deactivated.
es-ES: Clave de licencia desactivada con éxito.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
es-ES: Hubo un error al desactivar tu clave de licencia, por favor intenta de nuevo.

en: The license key looks good!
es-ES: ¡La clave de licencia es válida!

en: There's a problem with your license key.
es-ES: Hay un problema con tu clave de licencia.

en: License key
es-ES: Clave de licencia

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
es-ES: La clave de licencia se encuentra en su correo electrónico de confirmación de pedido.

en: License Key
es-ES: Clave de Licencia

en: Check
es-ES: Comprobar

en: Activate
es-ES: Activar

en: Deactivate
es-ES: Desactivar

en: License key deactivated.
es-ES: Clave de licencia desactivada.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
es-ES: Gracias por instalar %1$s. Para comenzar, por favor %2$s introduzca su clave de licencia%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
es-ES: Su clave de licencia para %1$s ha expirado. %2$sHaga clic aquí para renovarla con un 20%% de descuento%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
es-ES: Ya no tiene una licencia válida para %1$s. Por favor %2$scompre una nueva clave de licencia%3$s para continuar usando el complemento.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
es-ES: %1$s - su sitio se ha trasladado a un nuevo dominio. Por favor %2$sreactive su clave de licencia%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
es-ES: Se ha producido un error, por favor intente de nuevo.

en: Your license key is active.
es-ES: Su clave de licencia está activa.

en: Please enter your license key.
es-ES: Por favor introduzca su clave de licencia.

en: Your license key is invalid.
es-ES: Su clave de licencia es inválida.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
es-ES: Clave de licencia inválida - por favor revise su correo electrónico de confirmación de pedido o %1$sCuenta%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
es-ES: No se proporcionó ninguna URL para la activación, por favor contacte con soporte.

en: License key mismatch, please contact support.
es-ES: Desajuste de clave de licencia, por favor contacte con soporte.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
es-ES: Esta licencia es para un producto agrupado y no se puede activar.

en: Your license key is not valid for this plugin.
es-ES: Su clave de licencia no es válida para este complemento.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
es-ES[0]: %s sitio activo
es-ES[1]: %s sitios activos

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
es-ES: Su clave de licencia ha alcanzado su límite de activación (%s).

en: Read more
es-ES: Leer más

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
es-ES: Su clave de licencia caducó el %s.

en: Renew now for 20% discount.
es-ES: Renueve ahora para un 20% de descuento.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
es-ES: Su clave de licencia no está activa. Por favor, reactive o guarde la configuración.

en: Your license key has expired.
es-ES: Su clave de licencia ha expirado.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
es-ES: Su clave de licencia ha sido desactivada. Por favor, %1$spuede comprar una nueva clave de licencia%2$s para continuar usando el plugin.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
es-ES: %1$s requiere PHP %2$s o superior. Por favor, actualice la versión de PHP utilizada por su servidor web.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
es-ES: %1$s requiere WordPress %2$s o superior. Por favor, actualice su instalación de WordPress.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
es-ES: %1$s requiere WordPress %4$s o superior. Por favor, %2$sactualice%3$s su instalación de WordPress.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
es-ES: %1$s requiere que WooCommerce esté instalado y activo.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
es-ES: %1$s requiere que %2$s esté instalado y activo.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
es-ES: %1$s requiere WooCommerce %2$s o superior. Por favor, actualice primero su configuración de WooCommerce.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
es-ES: %1$s requiere %2$s %3$s o superior. Por favor, %4$s su configuración de WooCommerce primero.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
es-ES: %1$s requiere que Easy Digital Downloads esté instalado y activo.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
es-ES: %1$s no pudo completar su primera activación porque ocurrió el siguiente error:<br>%2$s

en: %1$s database update required
es-ES: %1$s actualización de base de datos requerida

en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
es-ES: <p>%1$s ha sido actualizado! Para mantener todo funcionando sin problemas, necesitamos actualizar su base de datos a la versión más nueva. El proceso de actualización de la base de datos se ejecuta en segundo plano y puede tardar un poco, así que por favor, sea paciente.</p>

en: %1$s database update
es-ES: %1$s actualización de la base de datos

en: <p>%1$s is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.</p>
es-ES: <p>%1$s está actualizando la base de datos en segundo plano. El proceso de actualización de la base de datos puede tardar un poco, así que por favor, ten paciencia.</p>

en: %1$s database update done
es-ES: %1$s actualización de la base de datos completada

en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
es-ES: <p>%1$s actualización de la base de datos completa. ¡Gracias por actualizar a la última versión!</p>

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
es-ES: No se puede conectar al sistema de archivos. Por favor, confirma tus credenciales.

en: You don't have permission to activate the plugin.
es-ES: No tienes permiso para activar el plugin.

en: Could not find the appropriate step.
es-ES: No se pudo encontrar el paso apropiado.

en: Please enter a license key.
es-ES: Por favor, introduce una clave de licencia.

en: Invalid action requested.
es-ES: Acción solicitada no válida.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
es-ES: %s asistente de configuración

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
es-ES: Advertencia: Esto sobrescribirá tus configuraciones existentes para %s. ¿Estás seguro de que deseas continuar?

en: Setup wizard
es-ES: Asistente de configuración

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
es-ES: Si necesitas acceder al asistente de configuración nuevamente, por favor, haz clic en el botón de abajo.

en: More
es-ES: Más

en: Extra features
es-ES: Funciones extra

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
es-ES: Mejora tu sitio con estos fantásticos plugins de Barn2.

en: Ready
es-ES: Listo

en: Setup Complete
es-ES: Configuración completa

en: Welcome
es-ES: Bienvenido

en: Select an option
es-ES: Selecciona una opción

en: You cannot have a minimum value greater than your maximum value.
es-ES: No puedes tener un valor mínimo mayor que tu valor máximo.

en: You cannot have a maximum value less than your minimum value.
es-ES: No puedes tener un valor máximo menor que tu valor mínimo.

en: Quantity rules
es-ES: Reglas de cantidad

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of items that can be purchased from the category. This can be overridden for specific products or variations.
es-ES: Introduce un número entero para establecer un número mínimo y/o máximo de artículos que se pueden comprar de la categoría. Esto se puede anular para productos o variaciones específicas.

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Value rules (%s)
es-ES: Reglas de valor (%s)

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value that can be purchased from the category. This can be overridden for specific products or variations.
es-ES: Introduce un precio sin el símbolo de moneda (por ejemplo, 10 o 15.99) para establecer un valor mínimo y/o máximo que se puede comprar de la categoría. Esto se puede anular para productos o variaciones específicas.

en: Default quantity
es-ES: Cantidad predeterminada

en: Enter a whole number to force customers to purchase from the category in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must select multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order. This can be overridden for specific products or variations.
es-ES: Introduce un número entero para obligar a los clientes a comprar de la categoría en incrementos específicos. Por ejemplo, si introduces 5, entonces los clientes deben seleccionar múltiplos de 5, 10, 15, etc. antes de poder completar su pedido. Esto se puede anular para productos o variaciones específicas.

en: Enter a whole number to force customers to purchase from the category in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add items from the category in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order. This can be overridden for specific products or variations.
es-ES: Introduce un número entero para obligar a los clientes a comprar de la categoría en incrementos específicos. Por ejemplo, si introduces 5, entonces los clientes deben añadir artículos de la categoría en múltiplos de 5, 10, 15, etc. antes de poder completar su pedido. Esto se puede anular para productos o variaciones específicas.

en: Quantity step values
es-ES: Valores de paso de cantidad

en: Override the global user roles.
es-ES: Anular los roles de usuario globales.

en: User roles
es-ES: Roles de usuario

en: Override global settings
es-ES: Anular la configuración global

en: Selece the roles
es-ES: Selecciona los roles

en: Quantity step cannot be less than 1.
es-ES: El paso de cantidad no puede ser menor que 1.

en: Minimum quantity cannot be less than 0.
es-ES: La cantidad mínima no puede ser menor que 0.

en: Maximum quantity cannot be less than 1.
es-ES: La cantidad máxima no puede ser menor que 1.

en: Minimum value cannot be less than 0.
es-ES: El valor mínimo no puede ser menor que 0.

en: Maximum value cannot be less than 1.
es-ES: El valor máximo no puede ser menor que 1.

en: Default quantity cannot be less than 0.
es-ES: La cantidad predeterminada no puede ser menor que 0.

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of the product that can be purchased.
es-ES: Introduce un número entero para establecer un número mínimo y/o máximo del producto que se puede comprar.

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value of the product that can be purchased.
es-ES: Introduce un precio sin el símbolo de la moneda (por ejemplo, 10 o 15.99) para establecer un valor mínimo y/o máximo del producto que se puede comprar.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must select multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order.
es-ES: Introduce un número entero para obligar a los clientes a comprar en incrementos específicos. Por ejemplo, si introduces 5, entonces los clientes deben seleccionar múltiplos de 5, 10, 15, etc. antes de que puedan completar su pedido.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add the product in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order
es-ES: Introduce un número entero para obligar a los clientes a comprar en incrementos específicos. Por ejemplo, si introduces 5, entonces los clientes deben añadir el producto en múltiplos de 5, 10, 15, etc. antes de que puedan completar su pedido.

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of the variation that can be purchased.
es-ES: Introduce un número entero para establecer un número mínimo y/o máximo de la variación que se puede comprar.

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value of the variation that can be purchased.
es-ES: Introduce un precio sin el símbolo de la moneda (por ejemplo, 10 o 15.99) para establecer un valor mínimo y/o máximo de la variación que se puede comprar.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add the variation in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order.
es-ES: Introduce un número entero para obligar a los clientes a comprar en incrementos específicos. Por ejemplo, si introduces 5, entonces los clientes deben añadir la variación en múltiplos de 5, 10, 15, etc. antes de que puedan completar su pedido.

en: This can be overridden for specific variations.
es-ES: Esto se puede anular para variaciones específicas.

en: Quantity manager
es-ES: Gestor de cantidades

en: Quantity Manager
es-ES: Gestor de Cantidades

en: The following options control the WooCommerce Quantity Manager extension.
es-ES: Las siguientes opciones controlan la extensión de Gestor de Cantidades de WooCommerce.

en: Order quantity rules
es-ES: Reglas de cantidad de pedido

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of items that can be purchased in the entire cart. This can be overridden for specific categories, products or variations.
es-ES: Introduce un número entero para establecer un número mínimo y/o máximo de artículos que se pueden comprar en todo el carrito. Esto se puede anular para categorías, productos o variaciones específicas.

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Order value rules (%s)
es-ES: Reglas de valor de pedido (%s)

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value for the entire cart. This can be overridden for specific categories, products or variations.
es-ES: Introduce un precio sin el símbolo de la moneda (por ejemplo, 10 o 15.99) para establecer un valor mínimo y/o máximo para todo el carrito. Esto se puede anular para categorías, productos o variaciones específicas.

en: Global default quantity
es-ES: Cantidad predeterminada global

en: Choose a default quantity for all your products. You can override this for individual categories/products.
es-ES: Elige una cantidad predeterminada para todos tus productos. Puedes anular esto para categorías/productos individuales.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. For example, if you enter 5 then this will force quantity groupings of 5, 10, 15, 20, etc. This can be overridden for specific categories, products or variations.
es-ES: Introduce un número entero para obligar a los clientes a comprar en incrementos de cantidad específicos. Por ejemplo, si introduces 5, esto obligará a agrupaciones de cantidad de 5, 10, 15, 20, etc. Esto se puede anular para categorías, productos o variaciones específicas.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. For example, if you enter 5 then each product can only be bought in a quantity of 5, 10, 15, 20, etc. This can be overridden for specific categories, products or variations.
es-ES: Introduce un número entero para obligar a los clientes a comprar en incrementos de cantidad específicos. Por ejemplo, si introduces 5, entonces cada producto solo se puede comprar en una cantidad de 5, 10, 15, 20, etc. Esto se puede anular para categorías, productos o variaciones específicas.

en: Step value calculation
es-ES: Cálculo del valor del paso

en: Individual products/variations
es-ES: Productos/variaciones individuales

en: Share across multiple products
es-ES: Compartir entre múltiples productos

en: Choose whether to enforce the quantity step value individually for each product/variation, or to share it so that customers can combine multiple products to meet the required step value.
es-ES: Elige si deseas aplicar el valor del paso de cantidad de forma individual para cada producto/variación, o compartirlo para que los clientes puedan combinar múltiples productos para alcanzar el valor de paso requerido.

en: Everyone
es-ES: Todos

en: Selected roles
es-ES: Roles seleccionados

en: Do you want to show this to all users?
es-ES: ¿Quieres mostrar esto a todos los usuarios?

en: Select roles&hellip;
es-ES: Seleccionar roles&hellip;

en: Select which roles the quantity rules will apply to. This will affect all your quantity rules, including those for individual categories, products and variations.
es-ES: Selecciona a qué roles se aplicarán las reglas de cantidad. Esto afectará a todas tus reglas de cantidad, incluidas las de categorías, productos y variaciones individuales.

note: translators: %1: Product categories admin page link %2: Products admin page link
en: Congratulations, you have finished setting up the plugin! Your global quantity rules will start working straight away. You can also add quantity rules for specific %1$s and %2$s.
es-ES: ¡Felicidades, has terminado de configurar el plugin! Tus reglas de cantidad global comenzarán a funcionar de inmediato. También puedes añadir reglas de cantidad para %1$s y %2$s específicos.

en: categories
es-ES: categorías

note: translators: Unit string for global rules
en: products
es-ES: productos

en: Start adding quantity rules in no time.
es-ES: Empieza a añadir reglas de cantidad en un abrir y cerrar de ojos.

en: Use this setup wizard to add some global quantity rules to your store. You can change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard. You can also set quantity rules for specific categories and products.
es-ES: Utiliza este asistente de configuración para añadir algunas reglas de cantidad global a tu tienda. Puedes cambiar estas opciones más tarde en la página de configuración del plugin o relanzando el asistente de configuración. También puedes establecer reglas de cantidad para categorías y productos específicos.

en: Cart Rules
es-ES: Reglas del carrito

en: Do you want to set minimum or maximum quantity rules for the entire cart?
es-ES: ¿Quieres establecer reglas de cantidad mínima o máxima para todo el carrito?

en: Order Quantity Rules
es-ES: Reglas de cantidad del pedido

en: Minimum
es-ES: Mínimo

en: Maximum
es-ES: Máximo

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Minimum (%s)
es-ES: Mínimo (%s)

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Maximum (%s)
es-ES: Máximo (%s)

en: Invalid quantity rules provided.
es-ES: Se han proporcionado reglas de cantidad no válidas.

en: Invalid value rules provided.
es-ES: Se han proporcionado reglas de valor no válidas.

en: Defaults & Step Values
es-ES: Valores predeterminados & de incremento

en: You can also set a default quantity value and force customers to buy in specific quantity increments.
es-ES: También puedes establecer un valor de cantidad predeterminado y obligar a los clientes a comprar en incrementos de cantidad específicos.

en: Quantity Defaults & Step Values
es-ES: Valores predeterminados de cantidad & de incremento

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. This can be overridden for specific categories, products or variations.
es-ES: Introduce un número entero para obligar a los clientes a comprar en incrementos de cantidad específicos. Esto se puede anular para categorías, productos o variaciones específicas.

en: Please enter a whole number for the default quantity.
es-ES: Por favor, introduce un número entero para la cantidad predeterminada.

en: Please enter a whole number for the quantity step
es-ES: Por favor, introduce un número entero para el paso de cantidad

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
es-ES: Mejora tu tienda con estos fantásticos plugins de Barn2.

note: translators: 2: Global cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. between $1 and $5
en: Your cart total must be %2$s before you can complete your order.
es-ES: El total de tu carrito debe ser %2$s antes de que puedas completar tu pedido.

note: translators: 2: Global cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 products'
en: Your cart must contain %2$s before you can complete your order.
es-ES: Tu carrito debe contener %2$s antes de que puedas completar tu pedido.

note: translators: 1: Product name 2: Quantity step translators: 1: Product name 2: The quantity step translators: 1: Product name 2: Quantity step rule value
en: The quantity of &quot;%1$s&quot; must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
es-ES: La cantidad de &quot;%1$s&quot; debe ser un múltiplo de %2$s antes de que puedas completar tu pedido.

note: translators: 2: Quantity step
en: The quantity in your cart must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
es-ES: La cantidad en tu carrito debe ser un múltiplo de %2$s antes de que puedas completar tu pedido.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. between $1 and $5
en: Your total spend from the &quot;%1$s&quot; category must be %2$s before you can complete your order.
es-ES: Tu gasto total de la categoría &quot;%1$s&quot; debe ser %2$s antes de que puedas completar tu pedido.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 items' or 'more than 4 items'
en: Your cart must contain %2$s from the &quot;%1$s&quot; category before you can complete your order.
es-ES: Tu carrito debe contener %2$s de la categoría &quot;%1$s&quot; antes de que puedas completar tu pedido.

note: translators: 1: Category name 2: Quantity step
en: The quantity of the &quot;%1$s&quot; category must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
es-ES: La cantidad de la categoría &quot;%1$s&quot; debe ser un múltiplo de %2$s antes de que puedas completar tu pedido.

note: translators: 1: Product name 2: Product cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between $100 and $500' or 'more than $100'
en: You must spend %2$s on &quot;%1$s&quot; before you can complete your order.
es-ES: Debes gastar %2$s en &quot;%1$s&quot; antes de que puedas completar tu pedido.

note: translators: 1: Product name 2: Product cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 units' or 'less than 3 units'
en: Your cart must contain %2$s of &quot;%1$s&quot; before you can complete your order.
es-ES: Tu carrito debe contener %2$s de &quot;%1$s&quot; antes de que puedas completar tu pedido.

note: translators: 2: Global cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the cart value must be less than %2$s.
es-ES: No puedes añadir &quot;%3$s&quot; porque el valor del carrito debe ser inferior a %2$s.

note: translators: 2: Global cart max quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the cart has a maximum quantity of %2$s.
es-ES: No puedes añadir &quot;%3$s&quot; porque el carrito tiene una cantidad máxima de %2$s.

note: translators: 2: Quantity step rule value 3: Product name
en: &quot;%3$s&quot; must be added in multiples of %2$s.
es-ES: &quot;%3$s&quot; debe ser añadido en múltiplos de %2$s.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the value of items from the %1$s category must be less than %2$s.
es-ES: No puedes añadir &quot;%3$s&quot; porque el valor de los artículos de la categoría %1$s debe ser menor que %2$s.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because your cart cannot contain more than %2$s products from the %1$s category.
es-ES: No puedes añadir &quot;%3$s&quot; porque tu carrito no puede contener más de %2$s productos de la categoría %1$s.

note: translators: 2: Product cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because it has a maximum value of %2$s.
es-ES: No puedes añadir &quot;%3$s&quot; porque tiene un valor máximo de %2$s.

note: translators: 2: Product cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because it has a maximum quantity of %2$s.
es-ES: No puedes añadir &quot;%3$s&quot; porque tiene una cantidad máxima de %2$s.

note: translators: 1: Variable product name 2: Product cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because &quot;%1$s&quot; has a maximum value of %2$s.
es-ES: No puedes añadir &quot;%3$s&quot; porque &quot;%1$s&quot; tiene un valor máximo de %2$s.

note: translators: 1: Variable product name 2: Product cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because &quot;%1$s&quot; has a maximum quantity of %2$s.
es-ES: No puedes añadir &quot;%3$s&quot; porque &quot;%1$s&quot; tiene una cantidad máxima de %2$s.

note: translators: 1: Variable product name 2: Quantity step rule value
en: &quot;%1$s&quot; must be added in multiples of %2$s.
es-ES: &quot;%1$s&quot; debe ser añadido en múltiplos de %2$s.

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Min Amount 3: Max Amount
en: between %1$s%2$s and %1$s%3$s
es-ES: entre %1$s%2$s y %1$s%3$s

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Max Amount
en: %1$s%2$s or less
es-ES: %1$s%2$s o menos

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Min Amount
en: at least %1$s%2$s
es-ES: al menos %1$s%2$s

note: translators: 1: Min Amount 2: Max Amount 3: Unit string, seperately translatable
en: between %1$s and %2$s %3$s
es-ES: entre %1$s y %2$s %3$s

note: translators: 1: Max Amount 2: Unit string, seperately translatable
en: %1$s %2$s or less
es-ES: %1$s %2$s o menos

note: translators: 1: Min Amount 2: Unit string, seperately translatable
en: at least %1$s %2$s
es-ES: al menos %1$s %2$s

note: translators: Unit string for category rules
en: items
es-ES: artículos

note: translators: Unit string for product simple rules translators: Unit string for product variable rules translators: Unit string for product variation rules
en: units
es-ES: unidades

en: Invalid type provided for quantity key request.
es-ES: Tipo inválido proporcionado para la solicitud de clave de cantidad.

en: Invalid context provided for quantity key request.
es-ES: Contexto inválido proporcionado para la solicitud de clave de cantidad.

en: Guest
es-ES: Invitado
