WooCommerce Quantity Manager 2.4.2 - en to da-DK translation catalogue (171 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Quantity Manager
da-DK: WooCommerce Mængde Manager

note: Description of the plugin
en: Control your product quantities by adding minimum and maximum quantity rules, step values, default quantities, and more.
da-DK: Kontroller dine produktmængder ved at tilføje minimums- og maksimumsmængde regler, trin værdier, standardmængder og mere.

en: [View page]
da-DK: [Se side]

en: Size
da-DK: Størrelse

en: Documentation
da-DK: Dokumentation

en: Settings
da-DK: Indstillinger

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
da-DK: Se %s dokumentation

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
da-DK: Aktiver %1$syour license key%2$s for at aktivere opdateringer.

en: Auto-updates unavailable.
da-DK: Auto-opdateringer er ikke tilgængelige.

en: License key successfully activated.
da-DK: Licensnøgle aktiveret med succes.

en: There was an error activating your license key.
da-DK: Der opstod en fejl under aktiveringen af din licensnøgle.

en: License key successfully deactivated.
da-DK: Licensnøgle deaktiveret med succes.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
da-DK: Der opstod en fejl under deaktiveringen af din licensnøgle, prøv venligst igen.

en: The license key looks good!
da-DK: Licensnøglen ser god ud!

en: There's a problem with your license key.
da-DK: Der er et problem med din licensnøgle.

en: License key
da-DK: Licensnøgle

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
da-DK: Licensnøglen findes i din ordrebekræftelsesemail.

en: License Key
da-DK: Licensnøgle

en: Check
da-DK: Kontroller

en: Activate
da-DK: Aktiver

en: Deactivate
da-DK: Deaktiver

en: License key deactivated.
da-DK: Licensnøglen er deaktiveret.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
da-DK: Tak fordi du har installeret %1$s. For at komme i gang, bedes du %2$s indtaste din licensnøgle%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
da-DK: Din licensnøgle til %1$s er udløbet. %2$sKlik her for at forny med 20%% rabat%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
da-DK: Du har ikke længere en gyldig licens til %1$s. Venligst %2$skøb en ny licensnøgle%3$s for at fortsætte med at bruge plugin'et.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
da-DK: %1$s - din hjemmeside er flyttet til et nyt domæne. Venligst %2$sgenaktiver din licensnøgle%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
da-DK: Der er opstået en fejl, prøv venligst igen.

en: Your license key is active.
da-DK: Din licensnøgle er aktiv.

en: Please enter your license key.
da-DK: Indtast venligst din licensnøgle.

en: Your license key is invalid.
da-DK: Din licensnøgle er ugyldig.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
da-DK: Ugyldig licensnøgle - tjek venligst din ordrebekræftelsesemail eller %1$sKonto%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
da-DK: Ingen URL blev givet til aktivering, kontakt venligst support.

en: License key mismatch, please contact support.
da-DK: Licensnøglen stemmer ikke overens, kontakt venligst support.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
da-DK: Denne licens er til et bundtet produkt og kan ikke aktiveres.

en: Your license key is not valid for this plugin.
da-DK: Din licensnøgle er ikke gyldig for dette plugin.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
da-DK[0]: %s site aktiv
da-DK[1]: %s sites aktive

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
da-DK: Din licensnøgle har nået sin aktiveringsgrænse (%s).

en: Read more
da-DK: Læs mere

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
da-DK: Din licensnøgle udløb den %s.

en: Renew now for 20% discount.
da-DK: Forny nu for 20% rabat.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
da-DK: Din licensnøgle er ikke aktiv. Venligst reaktiver eller gem indstillingerne.

en: Your license key has expired.
da-DK: Din licensnøgle er udløbet.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
da-DK: Din licensnøgle er blevet deaktiveret. Venligst %1$skøb en ny licensnøgle%2$s for at fortsætte med at bruge pluginet.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
da-DK: %1$s kræver PHP %2$s eller højere. Venligst opdater den PHP-version, der bruges af din webserver.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
da-DK: %1$s kræver WordPress %2$s eller højere. Venligst opdater din WordPress-installation.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
da-DK: %1$s kræver WordPress %4$s eller højere. Venligst %2$sopdater%3$s din WordPress-installation.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
da-DK: %1$s kræver, at WooCommerce er installeret og aktiv.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
da-DK: %1$s kræver %2$s at være installeret og aktiv.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
da-DK: %1$s kræver WooCommerce %2$s eller højere. Venligst opdater din WooCommerce-opsætning først.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
da-DK: %1$s kræver %2$s %3$s eller højere. Venligst %4$s din WooCommerce-opsætning først.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
da-DK: %1$s kræver, at Easy Digital Downloads er installeret og aktiv.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
da-DK: %1$s kunne ikke fuldføre sin første aktivering, fordi følgende fejl opstod:<br>%2$s

en: %1$s database update required
da-DK: %1$s databaseopdatering kræves

en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
da-DK: <p>%1$s er blevet opdateret! For at holde tingene kørende glat, skal vi opdatere din database til den nyeste version. Databaseopdateringsprocessen kører i baggrunden og kan tage lidt tid, så vær venlig at være tålmodig.</p>

en: %1$s database update
da-DK: %1$s databaseopdatering

en: <p>%1$s is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.</p>
da-DK: <p>%1$s opdaterer databasen i baggrunden. Databasen opdateringsproces kan tage lidt tid, så vær venlig at være tålmodig.</p>

en: %1$s database update done
da-DK: %1$s databaseopdatering fuldført

en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
da-DK: <p>%1$s databaseopdatering er fuldført. Tak fordi du har opdateret til den nyeste version!</p>

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
da-DK: Kunne ikke oprette forbindelse til filsystemet. Bekræft venligst dine legitimationsoplysninger.

en: You don't have permission to activate the plugin.
da-DK: Du har ikke tilladelse til at aktivere plugin'et.

en: Could not find the appropriate step.
da-DK: Kunne ikke finde det passende trin.

en: Please enter a license key.
da-DK: Indtast venligst en licensnøgle.

en: Invalid action requested.
da-DK: Ugyldig handling anmodet.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
da-DK: %s opsætningsguide

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
da-DK: Advarsel: Dette vil overskrive dine eksisterende indstillinger for %s. Er du sikker på, at du vil fortsætte?

en: Setup wizard
da-DK: Opsætningsguide

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
da-DK: Hvis du har brug for at få adgang til opsætningsguiden igen, skal du klikke på knappen nedenfor.

en: More
da-DK: Mere

en: Extra features
da-DK: Ekstra funktioner

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
da-DK: Forbedr dit site med disse fantastiske plugins fra Barn2.

en: Ready
da-DK: Klar

en: Setup Complete
da-DK: Opsætning fuldført

en: Welcome
da-DK: Velkommen

en: Select an option
da-DK: Vælg en mulighed

en: You cannot have a minimum value greater than your maximum value.
da-DK: Du kan ikke have en minimumsværdi, der er større end din maksimumsværdi.

en: You cannot have a maximum value less than your minimum value.
da-DK: Du kan ikke have en maksimumsværdi, der er mindre end din minimumsværdi.

en: Quantity rules
da-DK: Mængde regler

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of items that can be purchased from the category. This can be overridden for specific products or variations.
da-DK: Indtast et helt tal for at angive et minimum og/eller maksimum antal varer, der kan købes fra kategorien. Dette kan overskrives for specifikke produkter eller variationer.

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Value rules (%s)
da-DK: Værdi regler (%s)

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value that can be purchased from the category. This can be overridden for specific products or variations.
da-DK: Indtast en pris uden valutakoden (f.eks. 10 eller 15,99) for at angive en minimums- og/eller maksimumværdi, der kan købes fra kategorien. Dette kan overskrives for specifikke produkter eller variationer.

en: Default quantity
da-DK: Standardmængde

en: Enter a whole number to force customers to purchase from the category in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must select multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order. This can be overridden for specific products or variations.
da-DK: Indtast et helt tal for at tvinge kunder til at købe fra kategorien i specifikke intervaller. For eksempel, hvis du indtaster 5, skal kunderne vælge multipla af 5, 10, 15 osv. før de kan gennemføre deres ordre. Dette kan overskrives for specifikke produkter eller variationer.

en: Enter a whole number to force customers to purchase from the category in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add items from the category in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order. This can be overridden for specific products or variations.
da-DK: Indtast et helt tal for at tvinge kunder til at købe fra kategorien i specifikke intervaller. For eksempel, hvis du indtaster 5, skal kunderne tilføje varer fra kategorien i multipla af 5, 10, 15 osv. før de kan gennemføre deres ordre. Dette kan overskrives for specifikke produkter eller variationer.

en: Quantity step values
da-DK: Mængde trin værdier

en: Override the global user roles.
da-DK: Overskriv de globale brugerroller.

en: User roles
da-DK: Brugerroller

en: Override global settings
da-DK: Overskriv globale indstillinger

en: Selece the roles
da-DK: Vælg rollerne

en: Quantity step cannot be less than 1.
da-DK: Mængdestørrelsen kan ikke være mindre end 1.

en: Minimum quantity cannot be less than 0.
da-DK: Minimumsmængden kan ikke være mindre end 0.

en: Maximum quantity cannot be less than 1.
da-DK: Maksimumsmængden kan ikke være mindre end 1.

en: Minimum value cannot be less than 0.
da-DK: Minimumsværdien kan ikke være mindre end 0.

en: Maximum value cannot be less than 1.
da-DK: Maksimumsværdien kan ikke være mindre end 1.

en: Default quantity cannot be less than 0.
da-DK: Standardmængden kan ikke være mindre end 0.

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of the product that can be purchased.
da-DK: Indtast et helt tal for at sætte et minimums- og/eller maksimum antal af produktet, der kan købes.

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value of the product that can be purchased.
da-DK: Indtast en pris uden valutasymbolet (f.eks. 10 eller 15,99) for at sætte en minimums- og/eller maksimumværdi for produktet, der kan købes.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must select multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order.
da-DK: Indtast et helt tal for at tvinge kunder til at købe i specifikke intervaller. For eksempel, hvis du indtaster 5, så skal kunder vælge multipler af 5, 10, 15 osv. før de kan fuldføre deres ordre.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add the product in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order
da-DK: Indtast et helt tal for at tvinge kunder til at købe i specifikke intervaller. For eksempel, hvis du indtaster 5, så skal kunder tilføje produktet i multipler af 5, 10, 15 osv. før de kan fuldføre deres ordre

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of the variation that can be purchased.
da-DK: Indtast et helt tal for at sætte et minimums- og/eller maksimum antal af variationen, der kan købes.

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value of the variation that can be purchased.
da-DK: Indtast en pris uden valutasymbolet (f.eks. 10 eller 15,99) for at sætte en minimums- og/eller maksimumværdi for variationen, der kan købes.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific increments. For example, if you enter 5 then customers must add the variation in multiples of 5, 10, 15, etc. before they can complete their order.
da-DK: Indtast et helt tal for at tvinge kunder til at købe i specifikke intervaller. For eksempel, hvis du indtaster 5, så skal kunder tilføje variationen i multipler af 5, 10, 15 osv. før de kan fuldføre deres ordre.

en: This can be overridden for specific variations.
da-DK: Dette kan overskrives for specifikke variationer.

en: Quantity manager
da-DK: Mængdeadministrator

en: Quantity Manager
da-DK: Mængdeadministrator

en: The following options control the WooCommerce Quantity Manager extension.
da-DK: De følgende muligheder kontrollerer WooCommerce Mængdeadministrator-udvidelsen.

en: Order quantity rules
da-DK: Ordremængde regler

en: Enter a whole number to set a minimum and/or maximum number of items that can be purchased in the entire cart. This can be overridden for specific categories, products or variations.
da-DK: Indtast et helt tal for at sætte et minimums- og/eller maksimum antal varer, der kan købes i hele kurven. Dette kan overskrives for specifikke kategorier, produkter eller variationer.

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Order value rules (%s)
da-DK: Ordreværdiregler (%s)

en: Enter a price without the currency symbol (e.g. 10 or 15.99) to set a minimum and/or maximum value for the entire cart. This can be overridden for specific categories, products or variations.
da-DK: Indtast en pris uden valutasymbolet (f.eks. 10 eller 15,99) for at sætte en minimums- og/eller maksimumværdi for hele kurven. Dette kan overskrives for specifikke kategorier, produkter eller variationer.

en: Global default quantity
da-DK: Global standardmængde

en: Choose a default quantity for all your products. You can override this for individual categories/products.
da-DK: Vælg en standardmængde for alle dine produkter. Du kan overskrive dette for individuelle kategorier/produkter.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. For example, if you enter 5 then this will force quantity groupings of 5, 10, 15, 20, etc. This can be overridden for specific categories, products or variations.
da-DK: Indtast et helt tal for at tvinge kunder til at købe i specifikke mængdeintervaller. For eksempel, hvis du indtaster 5, så vil dette tvinge mængdegrupper på 5, 10, 15, 20 osv. Dette kan overskrives for specifikke kategorier, produkter eller variationer.

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. For example, if you enter 5 then each product can only be bought in a quantity of 5, 10, 15, 20, etc. This can be overridden for specific categories, products or variations.
da-DK: Indtast et helt tal for at tvinge kunder til at købe i specifikke mængdeintervaller. For eksempel, hvis du indtaster 5, så kan hvert produkt kun købes i en mængde af 5, 10, 15, 20 osv. Dette kan overskrives for specifikke kategorier, produkter eller variationer.

en: Step value calculation
da-DK: Trinværdiberegning

en: Individual products/variations
da-DK: Individuelle produkter/variationer

en: Share across multiple products
da-DK: Del på tværs af flere produkter

en: Choose whether to enforce the quantity step value individually for each product/variation, or to share it so that customers can combine multiple products to meet the required step value.
da-DK: Vælg om du vil håndhæve trinværdien individuelt for hvert produkt/variation, eller dele den, så kunderne kan kombinere flere produkter for at opfylde den krævede trinværdi.

en: Everyone
da-DK: Alle

en: Selected roles
da-DK: Valgte roller

en: Do you want to show this to all users?
da-DK: Vil du vise dette til alle brugere?

en: Select roles&hellip;
da-DK: Vælg roller&hellip;

en: Select which roles the quantity rules will apply to. This will affect all your quantity rules, including those for individual categories, products and variations.
da-DK: Vælg hvilke roller kvantitetsreglerne vil gælde for. Dette vil påvirke alle dine kvantitetsregler, inklusive dem for individuelle kategorier, produkter og variationer.

note: translators: %1: Product categories admin page link %2: Products admin page link
en: Congratulations, you have finished setting up the plugin! Your global quantity rules will start working straight away. You can also add quantity rules for specific %1$s and %2$s.
da-DK: Tillykke, du har afsluttet opsætningen af pluginet! Dine globale kvantitetsregler vil begynde at fungere med det samme. Du kan også tilføje kvantitetsregler for specifikke %1$s og %2$s.

en: categories
da-DK: kategorier

note: translators: Unit string for global rules
en: products
da-DK: produkter

en: Start adding quantity rules in no time.
da-DK: Begynd at tilføje kvantitetsregler på ingen tid.

en: Use this setup wizard to add some global quantity rules to your store. You can change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard. You can also set quantity rules for specific categories and products.
da-DK: Brug denne opsætningsguide til at tilføje nogle globale kvantitetsregler til din butik. Du kan ændre disse muligheder senere på pluginindstillingssiden eller ved at genstarte opsætningsguiden. Du kan også indstille kvantitetsregler for specifikke kategorier og produkter.

en: Cart Rules
da-DK: Kurvregler

en: Do you want to set minimum or maximum quantity rules for the entire cart?
da-DK: Vil du indstille minimums- eller maksimumskvantitetsregler for hele kurven?

en: Order Quantity Rules
da-DK: Ordrekvantitetsregler

en: Maximum
da-DK: Maksimum

note: translators: %s: WooCommerce Currency Symbol
en: Maximum (%s)
da-DK: Maksimum (%s)

en: Invalid quantity rules provided.
da-DK: Ugyldige mængde regler angivet.

en: Invalid value rules provided.
da-DK: Ugyldige værdi regler angivet.

en: Defaults & Step Values
da-DK: Standarder & Trinværdier

en: You can also set a default quantity value and force customers to buy in specific quantity increments.
da-DK: Du kan også angive en standard mængde værdi og tvinge kunder til at købe i specifikke mængde trin.

en: Quantity Defaults & Step Values
da-DK: Mængde Standarder & Trinværdier

en: Enter a whole number to force customers to purchase in specific quantity increments. This can be overridden for specific categories, products or variations.
da-DK: Indtast et helt tal for at tvinge kunder til at købe i specifikke mængde trin. Dette kan overskrives for specifikke kategorier, produkter eller variationer.

en: Please enter a whole number for the default quantity.
da-DK: Indtast venligst et helt tal for standard mængden.

en: Please enter a whole number for the quantity step
da-DK: Indtast venligst et helt tal for mængde trin

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
da-DK: Forbedr din butik med disse fantastiske plugins fra Barn2.

note: translators: 2: Global cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. between $1 and $5
en: Your cart total must be %2$s before you can complete your order.
da-DK: Din kurv skal have en total på %2$s, før du kan fuldføre din ordre.

note: translators: 2: Global cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 products'
en: Your cart must contain %2$s before you can complete your order.
da-DK: Din kurv skal indeholde %2$s, før du kan fuldføre din ordre.

note: translators: 1: Product name 2: Quantity step translators: 1: Product name 2: The quantity step translators: 1: Product name 2: Quantity step rule value
en: The quantity of &quot;%1$s&quot; must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
da-DK: Mængden af &quot;%1$s&quot; skal være et multiplum af %2$s, før du kan fuldføre din ordre.

note: translators: 2: Quantity step
en: The quantity in your cart must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
da-DK: Mængden i din kurv skal være et multiplum af %2$s, før du kan fuldføre din ordre.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. between $1 and $5
en: Your total spend from the &quot;%1$s&quot; category must be %2$s before you can complete your order.
da-DK: Dit samlede forbrug fra &quot;%1$s&quot; kategorien skal være %2$s, før du kan fuldføre din ordre.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 items' or 'more than 4 items'
en: Your cart must contain %2$s from the &quot;%1$s&quot; category before you can complete your order.
da-DK: Din kurv skal indeholde %2$s fra &quot;%1$s&quot; kategorien, før du kan fuldføre din ordre.

note: translators: 1: Category name 2: Quantity step
en: The quantity of the &quot;%1$s&quot; category must be a multiple of %2$s before you can complete your order.
da-DK: Mængden af &quot;%1$s&quot; kategorien skal være et multiplum af %2$s, før du kan fuldføre din ordre.

note: translators: 1: Product name 2: Product cart value rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between $100 and $500' or 'more than $100'
en: You must spend %2$s on &quot;%1$s&quot; before you can complete your order.
da-DK: Du skal bruge %2$s på &quot;%1$s&quot;, før du kan fuldføre din ordre.

note: translators: 1: Product name 2: Product cart quantity rules comparison string. These are seperately translatable. e.g. 'between 2 and 3 units' or 'less than 3 units'
en: Your cart must contain %2$s of &quot;%1$s&quot; before you can complete your order.
da-DK: Din kurv skal indeholde %2$s af &quot;%1$s&quot;, før du kan fuldføre din ordre.

note: translators: 2: Global cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the cart value must be less than %2$s.
da-DK: Du kan ikke tilføje &quot;%3$s&quot; fordi kurv værdien skal være mindre end %2$s.

note: translators: 2: Global cart max quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the cart has a maximum quantity of %2$s.
da-DK: Du kan ikke tilføje &quot;%3$s&quot; fordi kurven har en maksimal mængde på %2$s.

note: translators: 2: Quantity step rule value 3: Product name
en: &quot;%3$s&quot; must be added in multiples of %2$s.
da-DK: &quot;%3$s&quot; skal tilføjes i multipler af %2$s.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because the value of items from the %1$s category must be less than %2$s.
da-DK: Du kan ikke tilføje &quot;%3$s&quot; fordi værdien af varer fra %1$s kategorien skal være mindre end %2$s.

note: translators: 1: Category name 2: Category cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because your cart cannot contain more than %2$s products from the %1$s category.
da-DK: Du kan ikke tilføje &quot;%3$s&quot; fordi din indkøbskurv ikke kan indeholde mere end %2$s produkter fra %1$s kategorien.

note: translators: 2: Product cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because it has a maximum value of %2$s.
da-DK: Du kan ikke tilføje &quot;%3$s&quot; fordi den har en maksimal værdi på %2$s.

note: translators: 2: Product cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because it has a maximum quantity of %2$s.
da-DK: Du kan ikke tilføje &quot;%3$s&quot; fordi den har en maksimal mængde på %2$s.

note: translators: 1: Variable product name 2: Product cart max value rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because &quot;%1$s&quot; has a maximum value of %2$s.
da-DK: Du kan ikke tilføje &quot;%3$s&quot; fordi &quot;%1$s&quot; har en maksimal værdi på %2$s.

note: translators: 1: Variable product name 2: Product cart quantity rule 3: Product name
en: You cannot add &quot;%3$s&quot; because &quot;%1$s&quot; has a maximum quantity of %2$s.
da-DK: Du kan ikke tilføje &quot;%3$s&quot; fordi &quot;%1$s&quot; har en maksimal mængde på %2$s.

note: translators: 1: Variable product name 2: Quantity step rule value
en: &quot;%1$s&quot; must be added in multiples of %2$s.
da-DK: &quot;%1$s&quot; skal tilføjes i multipler af %2$s.

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Min Amount 3: Max Amount
en: between %1$s%2$s and %1$s%3$s
da-DK: mellem %1$s%2$s og %1$s%3$s

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Max Amount
en: %1$s%2$s or less
da-DK: %1$s%2$s eller mindre

note: translators: 1: WooCommerce Currrency Symbol 2: Min Amount
en: at least %1$s%2$s
da-DK: mindst %1$s%2$s

note: translators: 1: Min Amount 2: Max Amount 3: Unit string, seperately translatable
en: between %1$s and %2$s %3$s
da-DK: mellem %1$s og %2$s %3$s

note: translators: 1: Max Amount 2: Unit string, seperately translatable
en: %1$s %2$s or less
da-DK: %1$s %2$s eller mindre

note: translators: 1: Min Amount 2: Unit string, seperately translatable
en: at least %1$s %2$s
da-DK: mindst %1$s %2$s

note: translators: Unit string for category rules
en: items
da-DK: varer

note: translators: Unit string for product simple rules translators: Unit string for product variable rules translators: Unit string for product variation rules
en: units
da-DK: enheder

en: Invalid type provided for quantity key request.
da-DK: Ugyldig type angivet for anmodning om mængde nøgle.

en: Invalid context provided for quantity key request.
da-DK: Ugyldig kontekst angivet for anmodning om mængde nøgle.

en: Guest
da-DK: Gæst
